Bendri patarimai plaukų priežiūrai

Kategorija: Visi straipsniai Data: Komentarai: 0 Perskaitytas: 2082

Čia rasite pačius aktualiausius patarimus, kaip taisyklingai prižiūrėti savo plaukus.


Kaip išsirinkti
Jums tinkantį
šampūną? 

Šampūnas atlieka plaukų ir galvos odos plovimo fukciją. Jis pašalina per dieną susikaupusias dulkes ir kitus nešvarumus. Šampūną reikia rinktis pagal galvos odos tipą, o kondicionierių, pagal plauko būklę. Pavyzdžiui, jeigu galvos oda yra linkusi riebaluotis, o plaukų galai sausi, rinkitės šampūną riebiai galvos odai ir maitinantį arba drėkinantį kondicionierių plaukams.

Kaip taisyklingai naudoti šampūną?

Profesionalūs plaukų šampūnai dažniausiai būna labai koncentruoti, todėl jų nereikėtų padauginti. Nedidelį kiekį šampūno paskirstykite tarp delnų ir švelniai masažuokite galvos odą keletą minučių. Taip suaktyvinsite odos kraujotaką, ji pasisavins daugiau veikliųjų medžiagų, o plaukai augs sveikesni. Nuplaukite šiltu, tačiau jokiu būdu ne karštu vandeniu. Šampūną naudokite tik šaknims, netepkite jo ant plaukų galų, nes taip tik apsunkinsite ir išsausinsite plaukus. Jeigu plaukus plaunate rečiau, plovimo procedūrą reikėtų atlikti du kartus.

   Kaip išsirinkti Jums tinkantį kondicionierių?

Kondicionierių plaukų stilistai rekomenduoja naudoti po kiekvieno galvos trinkimo šampūnu. Tai yra plaukų puoselėjimo priemonė, kuri suglotnina pašiauštus plaukų žvynelius. Ji reikalingas visų tipų plaukams. Jame yra minkštinamųjų medžiagų, kurios puoselėja plaukus, nuima statinį krūvį, padaro juos paklusnesnius ir švelnesnius. Kondicionierių reikėtų rinktis pagal plaukų tipą. Ploniems plaukams rekomenduojama rinktis lengvos konsistencijos kondicionierių, labai sausiems ir pažeistiems plaukams – intensyviai maitinantį ir atstatomąjį.

Kuo skiriasi plaukų kondicionierius nuo kaukės?

Kondicionierius yra lengvesnės konsistencijos, skirtas dažnesniam naudojimui. Jį galima naudoti po kiekvieno trinkimo šampūnu. Kaukė yra intensyvaus poveikio koncentruota priemonė, prisotinanti plauką veikliosiomis medžiagomis ir vitaminais. Ji skirta intensyviam plaukų atstatymui. Kaukę reikėtų rinktis pagal plauko būklę. Ją rekomenduojama naudoti vieną kartą per savaitę.

Kaip taisyklingai naudoti plaukų kaukę ir kondicionierių? 

 Kondicionierių arba kaukę naudokite ant išplautų plaukų. Švelniai nusausikite juos rankšluosčiu, kad pašalintumėte vandens perteklių, nes vanduo sukuria apsauginį barjerą, kuris neleidžia plaukams įsisavinti kondicionieriaus arba kaukės veikliųjų medžiagų. Jokiu būdu negręžkite plaukų išskalavusios! Šlapi plaukai itin trapūs ir pažeidžiami. Nedidelį kiekį priemonės paskirstykite tarp delnų ir švelniai tepkite juo nusausintus plaukus, pradedant nuo plaukų galiukų. Naudokite priemonę tik plaukams. Jokiu būdu netepkite kaukės arba kondicionieriaus ant plaukų šaknų,(jeigu tai neparašyta ant pakuotės) nes taip paskatinsite plauko riebalavimąsi ir juos apsunkinsite. Kondicionierių dažniausiai rekomenduojama palaikyti 1-3 minutes, o kaukę nuo 5 iki 10 minučių. Priemones būtina kruopščiai išskalauti, nepaliekant likučių.
 

Kaip naudoti apsaugines plaukų priemones nuo karščio?

 Apsauginės priemonės nuo karščio padeda apsaugoti plaukų žvynelius prieš plaukų formavimą karštais prietaisais. Šių priemonių yra labai įvairių. Ploniems plaukams labiau tinka lengvesnės konsistencijos, purškiamos priemonės, storesniems plaukams tiks kreminės konsistencijos priemonės. Jas taip pat gali naudoti sausesnių ir pažeistų plaukų savininkės. Dauguma formavimo priemonių savo sudėtyje jau turi apsaugą nuo karščio. Apsaugines priemones nuo karščio naudokite ant išplautų, rankšluosčiu nusausintų plaukų. Prieš formuojant plaukus karštomis žnyplėmis, būtina juos pilnai išdžiovinti plaukų džiovintuvu. Negalima tiesinti ir formuoti visiškai drėgnų plaukų, nes šlapias plaukas yra itin pažeiždiamas.

Kaip naudoti plaukų aliejukus?

Plaukų aliejukas skirtas plaukų puoselėjimui. Tai labai universali priemonė, kuri suteikia plaukams lengvą žvilgesį, maitinimą, saugo galiukus nuo išsausėjimo. Aliejukus galima naudoti keliais būdais. Naudojant ant drėgnų plaukų, aliejukas labiau įsisavins į plauką ir jį maitins. Naudojant ant sausų plaukų, plaukai labiau žvilgės. Aliejuku galima įtrinti plaukų galiukus. Taip pat galima didesne doze ištepti plaukus prieš plaukų trinkimą ir palikti veikti nakčiai. Kelis lašelius kokybiško aliejuko galite įlašinti į savo mėgstamą kaukę.

Komentarai

Palikite komentarą